Výpočet spotřeby elektrické energie

Spotřeba elektrické energie

Spotřeba elektrické energie

Víte, jaká je Vaše spotřeba elektrické energie?

Určitě alespoň základní představu máte, například podle složenek, které Vám chodí domů. A jste si jistí, jestli neplatíte za elektřinu zbytečně moc? A pokud ano, víte jak je snížit? Anebo jak se dá snížit Vaše spotřeba elektrické energie?

Spotřeba elektřiny energie v praxi

Jaká je Vaše celková spotřeba elektřiny v domácnosti můžete zjistit například z ročního vyúčtování, které dostáváte od Vašeho dodavatele elektřiny. Pokud Vás zajímá, kolik elektřiny spotřebují jednotlivé spotřebiče ve Vaší domácnosti, můžete si zapůjčit nebo zakoupit přístroj měřič spotřeby elektřické energie a provést měření spotřeby el. energie u jednotlivých přístrojů.To sice může být poměrně pracné, ale zato Vám to dá přesnou představu, kolik Vaše pračka, lednička či mikrovlnka spotřebují a zda by se nevyplatilo pořídit si energeticky méně náročnější spotřebiče.

Jak se reguluje spotřeba elektrické energie

Jaký je Vaše spotřeba elektrické energie?

Spotřeba elektrické energie se dá také regulovat a to více způsoby. Jedním z nich je zjištění, kolik elektřiny spotřebují právě jednotlivé spotřebiče a případná výměna těch největších "žroutů" za moderní úsporné přístroje. Další možností je využití nízkých a vysokých tarifů u Vašeho dodavatele. (Pro představu - informace o platnosti nízkého tarifu E-ON najdete například zde.)

Produkty a produktové řady

Možnost regulace spotřeby el. energie v domácnosti je také ve volbě vhodného energetického produktu. Prakticky všichni dodavatelé energií nabízejí několik různých produktů - některé jsou vhodné pro běžné domácnosti, jiné pro ty, kteří elektřinu používají na vytápění a ohřev vody, některé produkty jsou určeny pro chaty a chalupy, kde se elektřina spotřebovává hlavně o víkendech apod. (Produkty a produktové řady E-ON jsou k nahlédnutí například zde.)


Maxi-Půjčky.cz: Nevycházíte tento měsíc s penězi a chcete získat půjčky ještě dnes? Velký výběr bankovních, nebankovních, účelových i bezúčelových půjček naleznete na těchto stránkách.

Jak funguje fotovoltaická elektrárna

Pravidla pro poskytování rady při výběru úvěru

Jak změnit dodavatele energií?

Výhody a nevýhody bankovní půjčky

Informace o SMS půjčce bez nahlížení do registru

Slevomat.cz - pobyty pro dva

Porovnání cen elektřiny

Srovnávač cen Zboží c.z.

Rychlá půjčka do 5000 Kč

Srovnání cen elektřiny

Výroba elektrické energie doma

Okamžitá půjčka ihned na účet

Potřebujete pomoct s PC?


Máte rádi šálek kávy připravený z čerstvě namletých zrnek? Pořiďte si elektrický mlýnek na kávu - podrobnější informace o typech elektrických mlýnků na kávu a také o správném výběru kávovaru nebo espressa najdete na těchto stránkách.