Srovnání cen energií

Elektřina, plyn - porovnání cen energií

RVE energie

Dodavatelů energií - elektřiny a plynu - je u nás několik desítek, přičemž ceny dodávky od dvou různých dodavatelů se mohou lišit i řádově o tisíce korun za rok. Výběr správného dodavatele je proto klíčový a neobejdeme se při něm bez porovnání cen energií jednotlivých dodavatelů.

Z čeho se skládá cena energií

Než začneme srovnávat ceny elekřiny a plynu, je dobré vědět, z čeho se cena energie skládá. Přibližně 50% ceny energie tvoří pohyblivá část - tedy to, co z naší platby dostane konkrétní dodavatel energie, další část je regulovaná Energetickým regulačním ústavem a zahrnuje náklady na distribuci ("dráty" nebo "trubky"), nejrůznější ekologické poplatky, daně apod. Dodavatelé tedy mohou ovlivňovat pouze přibližně polovinu ceny elektřiny nebo plynu.Tarify a produktové řady

Co nabízí RVE energie

Každý dodavatel energie má ve své nabídce několik tarifů a produktových řad. Podle toho, jakým způsobem elektřinu nebo plyn využíváte a kolik energie ročně odeberete si u daného dodavatele můžete vybrat konkrétní produkt.

Pokud například hledáte dodavatele elektřiny pro víkendovou chalupu, bude pro Vás aktuální tarif zobhledňující nížší spotřebu především o víkendech. Pokud máte rodinný dům a elektřinou topíte v akumulačních kamnech, bude pro Vás zajímavý nekterý z tarifů umožňující využívat nízký tarif (tzv. "noční proud"). A podobně je to i u plynu.

Porovnání cen energií – online kalkulátory

Protože je porovnání cen energií poměrně komplikovaná záležitost (několik desítek dodavatelů, každý s několika produkty v různých produkových řadách), existují pro porovnání cen elektřiny a plynu jednoduché internetové on-line kalkulátory. Tam zadáte Vaši přibližnou spotřebu elektřiny či plynu, požadovaný tarif (závisí na tom, zda elektřinou nebo plynem i topíte apod.) a kalkulátor Vám ukáže přehled cen energií jednotlivých dodavatelů.


Náš tip: Na Maxi-Půjčky.cz žádejte nejrůznější typy online půjček - vybere si každý - půjčky pro důchodce, půjčky pro nezaměstnané, úvěry pro matky na MD. Najdete zde také množství rad a doporučení na co si dávat při uzavírání půjček pozor.

Jak funguje fotovoltaická elektrárna

Pravidla pro poskytování rady při výběru úvěru

Jak změnit dodavatele energií?

Výhody a nevýhody bankovní půjčky

Informace o SMS půjčce bez nahlížení do registru

Slevomat.cz - pobyty pro dva

Porovnání cen elektřiny

Srovnávač cen Zboží c.z.

Rychlá půjčka do 5000 Kč

Srovnání cen elektřiny

Výroba elektrické energie doma

Okamžitá půjčka ihned na účet

Potřebujete pomoct s PC?