Jak změnit dodavatele energií?

Jak změnit dodavatele energií?

Nevyhovuje Vám Váš stávající dodavatel energií a rádi byste jej změnili? Řekneme si, jaké kroky podniknout ke zdárnému dosažení tohoto cíle.

Jak tedy na to?

Vybírejte dobře.

Dejte si záležet na dobrém výběru nového dodavatele. Na dnešním trhu existuje velké množství nabídek tohoto směru, nenechte se ale jen tak jednoduše zlákat slibnými cenami. Na první pohled se může konkrétní nabídka zdát výhodná, jestliže ale nahlédnete podrobněji do obchodních podmínek, můžete být nemile překvapeni.

Okamžité půjčky ihned online na účet

Zajímat by Vás měla také pověst dodavatele: zjistěte si, jaké má recenze na internetových diskuzích, poptejte se na zkušenosti svých přátel. Nechcete přece platit sice málo, ale zato za skryté neférové jednání, nebo ano?

I Vy sami při jednání buďte obezřetní. Netlačí na Vás a Vaše rozhodnutí nějakým způsobem nový potencionální dodavatel? Nepoužívá známé podvodné predátorské techniky? Jestliže ano, raději hledejte jinde. Férový dodavatel si nebude sám vyhledávat klienty, nebude na ně tlačit, a bude schopen svůj podnik platně identifikovat, tj. bude dohledatelný (webové stránky, zveřejněné telefonní kontakty atp.). I přesto, že se v tomto ohledu regulační orgány činí, buďte raději opatrní.Okamžité řešení

Okamžitá půjčka je také bleskovým řešením. Netratíte čas a nemusíte se ohýbat před bankovní přepážkou. Čas hraje při půjčení peněz často hlavní roli. A vyhnout se zbytečnému prověřování je také příjemný výsledek produktu „okamžitá půjčka ihned na účet“. K získání peněz stačí totiž vyplnění dotazníku nebo odeslání pouhé jedné SMS zprávy se svými údaji.

Papírování.

Patříte mezi ty, kteří při vyslovení tohoto slova obrátí oči v sloup a raději vše utnou, než aby leželi v papírech? Nemějte strach. „Vypapírovat“ změnu dodavatele pro Vás nemusí nutně znamenat obrovskou administrativní zátěž či složité postupy. Je to jednoduché. Kontaktujte Vámi zvoleného dodavatele a zjistěte, které dokumenty či informace je třeba mít po ruce jako podklady pro přechod. Můžete očekávat požadavky jako např. adresa Vašeho bydliště, bankovní spojení či poslední dodavatelskou faktura, ta obsahuje podrobnější identifikační data.

Potom už je dalším krokem vypovězení staré smlouvy, sepsání smlouvy nové a její podpis.

Smlouva a její podpis.

Ve této fázi vypovězení staré smlouvy a vytvoření nové máte možnost zplnomocnit nového dodavatele, aby za Vás tyto kroky vyřídil. Pokud tak učiníte, bude to právě on, který vše potřebné s Vaším starým dodavatelem vyjedná, což je ten nejjednodušší způsob, jak si vyřizování ulehčit.

Jestliže ovšem preferujete sami vyřídit odstoupení od smlouvy, vězte, že dle zákona máte přístup k informacím ohledně toho, kdy Vaše smlouva končí (někteří dodavatelé nezákonně odmítají tyto a podobné informace ohledně smlouvy podávat).

Stejně jako u jakékoliv jiné smlouvy, vždy podepisujte jen to, co je Vám jasné a čeho jste si plně vědomi. Nestyďte se před podpisem na cokoliv zeptat a ujistit se!

Hotovo!

V momentě, kdy přestává platit stará smlouva, startuje svou dráhu nová. Čekejte fakturu od nového dodavatele.

Na co si dát pozor?

  • Výpovědní lhůta staré smlouvy. Ve smlouvě s Vaším předešlým dodavatelem stojí výpovědní lhůta, kterou musíte i přes vyřizování nového dodavatele dodržet. Po dobu této výpovědní lhůty jste stále klientem starého dodavatele, berete energii od něj a platíte mu za to.
  • Smlouvu na dobu určitou se většinou nevyplatí ukončit dříve, než vyprší její trvání. Klient by v takovém případě musel platit nemalé sankční poplatky (3 – 5 tis. Kč, ale i více), jestliže se k nim ve smlouvě zavázal. Obecná povinnost to ovšem není, mezi dodavateli najdeme i takové, kteří sankční poplatky nevedou. Čtěte proto pečlivě kompletní obchodní podmínky a obsah smlouvy!
  • Automatické prodlužování smlouvy na dobu určitou. Pozor na to! Někteří dodavatele tento typ smluv prodlužují automaticky a další období, proto je dobré v předem daném termínu nahlásit, že se chystáte přejít ke konkurenci.
  • Jestliže jako klient takto de facto „pohrozíte“ Vašemu současnému dodavateli odchodem, můžete tím u něj získat výhodnější podmínky.
  • Nezapomeňte změnit cílovou stanici trvalého příkazu ve Vaší bance. Zdá se to samozřejmé, mnohdy ale právě na tyto jednoduché věci zapomínáme.

Tip navíc! Využijte nejrůznějších online kalkulaček, např. kalkulačky Energetického regulačního úřadu.
Jak funguje fotovoltaická elektrárna

Pravidla pro poskytování rady při výběru úvěru

Jak změnit dodavatele energií?

Výhody a nevýhody bankovní půjčky

Informace o SMS půjčce bez nahlížení do registru

Slevomat.cz - pobyty pro dva

Porovnání cen elektřiny

Srovnávač cen Zboží c.z.

Rychlá půjčka do 5000 Kč

Srovnání cen elektřiny

Výroba elektrické energie doma

Okamžitá půjčka ihned na účet

Potřebujete pomoct s PC?