Výpočet spotřeby elektrické energie

Spotřeba elektrické energie

Spotřeba elektrické energie

Víte, jaká je Vaše spotřeba elektrické energie?

Určitě alespoň základní představu máte, například podle složenek, které Vám chodí domů. A jste si jistí, jestli neplatíte za elektřinu zbytečně moc? A pokud ano, víte jak je snížit? Anebo jak se dá snížit Vaše spotřeba elektrické energie?

Spotřeba elektřiny energie v praxi

Jaká je Vaše celková spotřeba elektřiny v domácnosti můžete zjistit například z ročního vyúčtování, které dostáváte od Vašeho dodavatele elektřiny. Pokud Vás zajímá, kolik elektřiny spotřebují jednotlivé spotřebiče ve Vaší domácnosti, můžete si zapůjčit nebo zakoupit přístroj měřič spotřeby elektřické energie a provést měření spotřeby el. energie u jednotlivých přístrojů.To sice může být poměrně pracné, ale zato Vám to dá přesnou představu, kolik Vaše pračka, lednička či mikrovlnka spotřebují a zda by se nevyplatilo pořídit si energeticky méně náročnější spotřebiče.

Jak se reguluje spotřeba elektrické energie

Jaký je Vaše spotřeba elektrické energie?

Spotřeba elektrické energie se dá také regulovat a to více způsoby. Jedním z nich je zjištění, kolik elektřiny spotřebují právě jednotlivé spotřebiče a případná výměna těch největších "žroutů" za moderní úsporné přístroje. Další možností je využití nízkých a vysokých tarifů u Vašeho dodavatele. (Pro představu - informace o platnosti nízkého tarifu E-ON najdete například zde.)

Produkty a produktové řady

Možnost regulace spotřeby el. energie v domácnosti je také ve volbě vhodného energetického produktu. Prakticky všichni dodavatelé energií nabízejí několik různých produktů - některé jsou vhodné pro běžné domácnosti, jiné pro ty, kteří elektřinu používají na vytápění a ohřev vody, některé produkty jsou určeny pro chaty a chalupy, kde se elektřina spotřebovává hlavně o víkendech apod. (Produkty a produktové řady E-ON jsou k nahlédnutí například zde.)


Maxi-Půjčky.cz: Nevycházíte tento měsíc s penězi a chcete získat půjčky ještě dnes? Velký výběr bankovních, nebankovních, účelových i bezúčelových půjček naleznete na těchto stránkách.

Pravidla pro poskytování rady při výběru úvěru

Jak změnit dodavatele energií?

Výhody a nevýhody bankovní půjčky

Informace o SMS půjčce bez nahlížení do registru

Slevomat.cz - pobyty pro dva

Porovnání cen elektřiny

Srovnávač cen Zboží c.z.

Rychlá půjčka do 5000 Kč

Srovnání cen elektřiny

Výroba elektrické energie doma

Okamžitá půjčka ihned na účet


Máte rádi šálek kávy připravený z čerstvě namletých zrnek? Pořiďte si elektrický mlýnek na kávu - podrobnější informace o typech elektrických mlýnků na kávu a také o správném výběru kávovaru nebo espressa najdete na těchto stránkách.